1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca: po każdej Mszy Św. AdoracjaNajświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podejmowania – w duchu wiary – postanowień adwentowych i uczestnictwa w Roratach,które odprawiamy o godz. 615 i 1600.

Wspominamy św. Mikołaja, biskupa.

Nieszpory adwentowe o godz. 1730. Także dzisiaj otaczamy modlitwą
katolików na Wschodzie, a po Mszach św. możemy ich wesprzeć ofiarą
złożoną do puszki u ministrantów. Wszystkim Darczyńcom składamy:
„Bóg zapłać!”.

 

2. Kalendarz liturgiczny:

- w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa. Spotkanie kandydatów
do bierzmowania z klas I Gimnazjum na Mszy Św. o godz. 18.00.

- we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. 

Msze św. o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800.

W tym dniu na mszy św. o godz. 1600 będzie poświęcenie książeczek dzieciom  komunijnym a po mszy św. spotkanie rodziców dzieci w salce przy plebanii. Na mszy św. o godz. 1800 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas III Gimnazjum.

W Ludźmierzu odpust – suma o godz. 1100.

 

3. W Rzymie Ojciec Święty Franciszek otwiera Drzwi Święte, które są również nazywane Bramą Miłosierdzia. Rozpoczyna się Jubileuszowy Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia.

- Kancelaria we wtorek i w środę do południa nieczynna.

- w sobotę   12 XII -  wspomnienie NMP z Guadalupe.  W tym dniu Parafia NSPJ zaprasza na Uroczysty Akatyst ku czci Bogurodzicy o godz. 19.00 przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.

 

4. Ponadto :

- W przyszłą niedzielę przypada XXXIV rocznica stanu wojennego. Msza św. za Ojczyznę, w intencji ofiar grudnia ’70, stanu wojennego i osób represjonowanych oraz w 35 rocznicę rejestracji NSZZ „ Solidarność” będzie o godz. 1100. Po Mszy św. przejście pod „Krzyż Katyński”. Do udziału i modlitwy wszystkich zachęcamy.

- Od dziś można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  i wesprzeć w ten sposób działania charytatywne „Caritas”.

- Siostra Krystyna, która w minioną niedzielę rozprowadzała kartki świąteczne napisała: „Jestem zbudowana pobożnością i ofiarnością Parafian”. Siostra wszystkim składa podziękowanie za złożone ofiary w wysokości 2469 zł.

- Tradycyjnie w niedziele 13 i 20 grudnia będzie można zakupić przy naszym kościele miód.
Natomiast młodzież oazowa będzie rozprowadzać przed kościołem sianko na stół wigilijny, ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na organizacje Światowych Dni Młodzieży.

- Burmistrz Miasta Nowego Targu apeluje do wszystkich mieszkańców o racjonalne ogrzewanie swoich budynków mając na uwadze rodzaj, jakość oraz sposób spalanego paliwa. Przypomina także o zakazie spalania odpadów, które powodują tylko pozorną oszczędność, a w konsekwencji naraża nas samych, innych domowników oraz sąsiadów na śmiertelne choroby.

 

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta

 

 

Aktualna oficjalna witryna
pod adresem >>

Gazetka                      Aktualności