Rok 2005 - kwiecien

Dnia 1 kwietnia o godz. 20:00 ks. Dariusz odbył duszpasterskie spotkanie dyskusyjne z grupą wiernych.

O godz. 21:00 w kościele zebrali się wierni, aby modlić się w intencji ciężko chorego Ojca Świętego. Czuwanie modlitewne trwało do północy.

Dnia 2 kwietnia o godz. 21:00 wierni licznie zgromadzili się w kościele na Apel Jasnogórski i modlitwę w intencji Ojca Świętego. O godz. 22:00 świat obiegła przekazania z Watykanu wiadomość o śmierci Ojca Świętego. Jan Paweł II zmarł o godz. 21.37.

Nazajutrz, w niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczęła się tygodniowa żałoba narodowa, ogłoszona przez Prezydenta RP. Na wielu domach prywatnych wywieszone zostały także flagi państwowe, czasem obok flaga Watykanu.

W ogłoszeniach parafialnych przekazane zostały parafianom podziękowania za modlitwy w intencji chorego Ks. Proboszcza oraz informacja o spodziewanym jego powrocie do Parafii w poniedziałek 4 kwietnia. Duszpasterze zwracali się także do parafian z prośbą o pomoc w pracach rozpoczynających remont wieży.

W czasie wszystkich Mszy św. parafianie składali ofiary na dokończenie budowy kościoła św. Jadwigi Królowej na os. Bór. Kazania wygłosił tamtejszy proboszcz ks. Henryk Paśko, który dziękując za dotychczasową ofiarność informował także, że przybył już w tym celu do nas po raz ostatni.

Wieczorem, na nowotarskim lotnisku wierni spotkali się na modlitwie różańcowej, którą odmówili w intencji zmarłego Ojca Świętego.

Dnia 4 kwietnia rozpoczęła się budowa rusztowania wokół wieży. Do pomocy ekipie budowlanej przybyło 6 naszych parafian: Józef Bachulski, Jan Rapacz i Józef Zaborek z ul. św. Anny oraz Andrzej Kowalczyk z ul. Bednarskiego, Kazimierz Antolak z ul. Gorczańskiej i Krzysztof Cabański z ul. Kolejowej.

Było to święto Zwiastowania Pańskiego, w które Kościół w Polsce obchodzi jako Dzień Świętości Życia i w czasie wieczornej Mszy św. 15 wiernych złożyło deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: Maria Długa z ul. Kokoszków Boczna, Andrzej i Małgorzata Fryźlewiczowie z ul. Kolejowej, Grzegorz Kilanowicz z ul. Parkowej, Janina Klich z ul. Kokoszków Boczna, Zofia Krzystyniak z ul. Skotnica, Zofia Łaś z pl. Słowackiego, Jakub Mrugała z pl. Słowackiego, Władysława Plewa z pl. Słowackiego, Renata Sienicka z ul. św. Anny i Anna Słowakiewicz z ul. Skotnica oraz Kazimiera Mrugała z ul. Jana Pawła II, Maria Leśnicka z ul. Kilińskiego, Maria Scisłowicz z ul. Długiej i Renata Szatanik z ul. Kowaniec.

O godz. 21 mieszkańcy Nowego Targu przybyli na Rynek na Apel Jasnogórski, aby łączyć się modlitewnie z Jasną Górą, za zmarłego Jana Pawła II.

Dnia 7 kwietnia, w czwartek, nasi parafianie - w liczbie prawie 200 - udali się autokarami na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, z ks. Dariuszem Ostrowskim i ks. Aleksandrem Salomonem. W bazylice odmówili o godz. 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie uczestniczyli we Mszy św. z kazaniem ks. Dariusza. W drodze powrotnej odwiedzili także Sanktuarium Krzyża św. w Mogile, gdzie – korzystając z uprzejmości o. Michała Kempysa – mieli okazję poznać to miejsce.

O godz. nowotarski Rynek zapełnił się wiernymi, którzy przybyli, aby uczestniczyć we Mszy św. koncelebrowanej. Kazanie wygłosił ks. Kazimierz Mynarski.

Dnia 8 kwietnia, w piątek, parafianie – jak i wszyscy Polacy – zasiedli przed ekranami telewizorów, by uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych Ojca Świętego. Niektórzy z naszych parafian przeżywali te chwile w Rzymie.

O godz. 13:30 z naszego ogrodu przykościelnego wyruszył tzw. biały marsz, w którym kilkutysięczna rzesza wiernych udała się do Sanktuarium w Ludźmierzu. Tam o godz. 15:00 odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie uczestniczyli we Mszy św.

O godz. 19:00 ks. Dariusz odprawił Mszę św. dla Ruchu Odnowy w Duchu Świętym.

Dnia 12 kwietnia, we wtorek, rozpoczęliśmy cotygodniowe spotkania z dziećmi przygotowujących się do I Komunii św.

Dnia 14 kwietnia, o godz. 17:00, Koło Misyjne zgromadziło swoich członków na Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. wieczornej ks. Dariusz spotkał się z rodzicami dzieci przystępujących do I Komunii św.

Dnia 19 kwietnia – we wtorek – znów świat obiegła wiadomość z Watykanu, że konklawe dokonało wyboru nowego papieża, którym został Józef Ratzinger i przybrał imię Benedykt XVI.

Po Mszy św. wieczornej ks. Dariusz spotkał się z rodzicami młodzieży przystępującej do bierzmowania.

W niedzielę 24 kwietnia, zamiast kazania czytaliśmy Słowo Metropolity Krakowskiego po wyborze Ojca Świętego Benedykta XVI.

Ostatniego kwietnia godz. 16:00 rozpoczęliśmy spowiedź przed I Komunią św.